Buty combi – do łyżwy i klasyka

Buty Fischer RC5 Combi

Buty Fischer RC5 Combi

Podobnie jak z pozostałym ekwipunkiem narciarskim, i tu producenci proponują kilka linii modelowych, które przeznaczone są dla różnych grup narciarzy. Wielu producentów proponuje nawet kilka modeli tylko do biegania w stylu łyżwowym lub klasycznym w jednym rodzaju butów.

Buty do narciarstwa biegowego dzielą się na:

– Buty do stylu klasycznego – cechą najbardziej charakterystyczną jest elastyczna giętka podeszwa, zazwyczaj są „płytkie” – sięgają do kostki.

– Buty do stylu łyżwowego są wysokie, usztywniają staw skokowy, mają twardą podeszwę

– Oraz oferowane buty typu combi – czyli do biegania jednym i drugim stylem.

Buty combi mogą być świetną alternatywą dla narciarzy zaczynających swoją przygodę z nartami i dla tych nie zdecydowanych co do stylu w jaki m chcą się poruszać.

Buty Fischer RC Combi My Style

Buty Fischer RC Combi My Style

Model butów przeznaczony głównie do ,,klasyka jak i łyżwy”. Znajdziemy tutaj podeszwę, która jest bardziej miękka i giętka w stosunku do typowych butów łyżwowych. Element usztywniający w tym rodzaju obuwia w zależności od jego modelu może być odczepiany bądź też mniej rozbudowany. Ponadto są one z reguły trochę niższe od typowych butów do skate’a. Warto też zaznaczyć, że zawodnicy w biegu łączonym używają właściwie tego typu obuwia.

Podsumowując nasz temat związany z butami typu Combi, można śmiało stwierdzić, że obuwie to idealnie nadaje się dla każdego. Jeśli chodzi o opinię że coś do tego i do tego jest do niczego to w przypadku butów combi nie sprawdza się – szczególnie jeśli chodzi o „wyższe” modele np. Fischer Pursuit.

Rekomendujemy
Precyzja doboru nart biegowych w Fischer Sports
Narciarstwo biegowe sprzęt do stylu łyżwowego
Narty do stylu klasycznego

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…