Nartorolki – jakie, dla kogo i gdzie

Nartorolki Fischer

Nartorolki Fischer

Nartorolki to odmiana letniego sprzętu do narciarstwa biegowego, który łączy w sobie funkcję zarówno rolek, jak i nart. Częścią główną jest specjalna szyna imitująca nartę, do której zamontowane są koła.

Co to nartorolki, do czego służą i co nam dają?           

Przeznaczone na pewno dla osób, które biegają na nartach, a latem mają możliwość kontynuacji uprawiania bardzo podobnej dyscypliny sportu. Odmiana tego sportu zachęca do wypróbowania nartorolek nie tylko jako urządzenia do nauki poruszania się na nartach biegowych, ale jako odejścia od rutyny codziennego wysiłku fizycznego.

Są różne rodzaje nartorolek, dzięki temu można poruszać się na nich w różnym terenie, zarówno stylem klasycznym jak i łyżwowym. Dodatkowo używa się kijków narciarskich z końcówką dostosowaną do twardej powierzchni oraz można używać specjalnych butów – cieńszych i bardziej przewiewnych.

Koła nartorolek są wykonane z gumy o różnych twardościach – miękkie z reguły o czarnym kolorze są wolne, twarde – szybkie.

Nartorolki terenowe różnią się od biegowych głównie budową. Tutaj rama jest krótsza, kółka z reguły pneumatyczne, mają wyższe zawieszenie. Można na nich biegać po powierzchniach szutrowych.

Co nam dają nartorolki?

Jazda na nartorolkach daje użytkownikom przede wszystkim możliwość poprawy techniki narciarskiej, wytrenowania analogicznych mięśni jak podczas uprawiania narciarstwa biegowego, oraz dużą dawkę adrenaliny – szczególnie w trakcie biegania na nartorolkach z szybkimi kółkami.

Rekomendujemy
Jak przygotować się do sezonu zimowego
Najnowsza kolekcja nartorolek Fischer zaprezentowana w Jeleniej Górze
Rodzaje śniegu a przygotowanie nart

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…