Nasze wrażenia po testowaniu nart biegowych Fischer Speedmax Skate

Fischer Speedmax Skate Autor zdjécia: @viktor_serviccer.ru

Fischer Speedmax Skate Autor zdjécia: @viktor_serviccer.ru

Narty Fischer Speedmax Skate –  najwyższy model nart biegowych Fischer’a z grupy Race, przeznaczone do stylu łyżwowego. Dokładnie te narty widzimy na pucharach świata w narciarstwie biegowym i biatlonie, wybrane przez zawodowych sportowców.

Nasze wrażenia

W sezonie 2016/2017 jako centrum testowe Fischer Jakuszyce, otrzymaliśmy jedną parę nart na sezon 2017/2018. Pierwsze co zrobiliśmy to przygotowaliśmy te narty i przetestowaliśmy, a niektórzy z naszego zespołu nawet wystartowali na zawodach. Pierwsze co od razu możemy zauważyć, to to, że całkowicie zmieniła się szata graficzna i teraz jest więcej czarnego matowego koloru, narta naprawdę wygląda świetnie. Drugą rzeczą, którą od razu zauważymy po pokonaniu pierwszych kilometrów, to że znakomicie się prowadzą, zapewniają pewne stanie na narcie, nie uciekają na boki nawet na mocno zlodzonych trasach. Co więcej pewne prowadzenie narty i sztywność trzymania na krawędziach pozwala pokonywać szybciej zakręty, gdzie zawsze możemy wygrać kilka sekund.

Niemniej, żeby to wszystko odczuć i “wycisnąć” z narty maximum możliwości trzeba być mocno zaawansowanym technicznie – narta jest dedykowana zawodnikom oraz bardzo dobrym technicznie amatorom.

Dawka technicznej wiedzy

Narty Fischer Speedmax Skate są oparte na konstrukcji rdzenia 1Q/610 – idealnie pracują we wszystkich warunkach śniegowych.

Mamy do wyboru trzy modele nart Speedmax Skate:

Speedmax Skate Cold struktura COLD – na niskie temperatury od -2℃ i zimniej

Speedmax Skate Plus struktura PLUS – nowa struktura w modelach 2017/18 bardzo uniwersalna, przedział -5℃ i cieplej

Speedmax Skate C-Special struktura PLUS COARSE – najgłębsza struktura, przedział 0℃ i cieplej, idealna na sypki śnieg, sztuczny śnieg, mokre warunki.

W nartach Fischer Speedmax zastosowano montaż ślizgów na zimno – Cold Base Bonding – temperatura nie uszkadza wiązań molekularnych ślizgu co gwarantuje świetne wchłanianie parafin.

Należy pamiętać, że w sezonie 2017/18 zamiast płyty NIS został wprowadzony system wiązań TOURNAMIC, który w naszej ocenie wzmocnił idealne prowadzenie nart.

System Tournamic jest kompatybilny z systemem NNN, tak więc posiadając buty z podeszwą NNN możemy bez problemu wpinać je do nart z wiązaniami Tournamic.

Narty Speedmax Skate będą dostępne w naszym Centrum Testowym Fischer Jakuszyce, więc zapraszamy przed zakupem do sprawdzenia jak spisują się na śniegu.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…