Przyczepki rowerowo – narciarskie dla dzieci

Pojawienie się dziecka nie musi oznaczać przerwy z narciarskimi wyjazdami. Jak to pogodzić? Najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie lub zakup przyczepki rowerowej z adapterem do narciarstwa biegowego. Aby adaptować przyczepkę rowerową do narciarstwa biegowego przyczepiamy płozy, które montuje się na miejscu kół – demontaż i montaż zajmuje przysłowiową minutę.

Dla kogo przeznaczone przyczepki rowerowo – narciarskie

Sprzęt ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do ok 5-6 lat, a ich nośność w zależności od producenta to ok 30 kg do 50 kg – w przypadku przyczepek dla dwójki dzieci.
Przed ewentualnym zakupem takiej przyczepki najlepiej najpierw ją wypróbować – najlepszym do tego miejscem są wypożyczalnie sprzętu do narciarstwa biegowego.
Korzystając z tej opcji mamy możliwość sprawdzenia jak zachowa się dziecko umieszczone w przyczepce – często się zdarza, że następuje bunt – dotyczy to dzieci w wieku do ok 1,5 roku. Dla dzieci nie siedzących samodzielnie producenci przewidzieli specjalne adaptery – leżanki, które mocuje się wewnątrz przyczepek, jednak część wypożyczalni narciarskich nie udostępnia tej wersji. Niektórzy rodzice montują wewnątrz fotelik samochodowy/nosidełko.

Jakie przyczepki dostępne na rynku

Przyczepki są dostępne w wersjach dla dwójki dzieci – zazwyczaj są wyposażone w pasy pięciopunktowe z możliwością dowolnego przepinania – można je szybko zaadoptować dla jednego pasażera.

W tylnej części przyczepki w niektórych modelach jest umiejscowiona wnęka pełniąca rolę bagażnika – na pewno zmieści się tam mały plecak, picie, zapasowy koc czy inne drobiazgi.

Wiodącymi producentami przyczepek rowerowych z adapterem do narciarstwa biegowego są na naszym rynku firmy Nordic Cab i Charriot.

Osobiście polecam norweską przyczepkę Nordic Cab Explorer – spełnia z nawiązką wszystkie wymogi bezpieczeństwa – aktualne normy europejskie co zostało potwierdzone niezależnymi testami szwajcarskiej firmy. Olbrzymim plusem jest budowa podwozia – składa się z jednego elementu tj. mocnej wanna z wytrzymałego tworzywa, odporna na wodę, nierówności podłoża, zadrapania i uszkodzenia. Dodatkowo przyczepka ma regulowane siedzenia oraz osłony przeciwsłoneczne. Więcej informacji o przyczepce Nordic Cab Explorer

Dzięki dodatkowym zestawom wózek można zaadoptować do różnych funkcji: sanek które może ciągnąć narciarz; wózka, który może ciągnąć pies, wózka do joggingu i oczywiście przyczepki rowerowej.

Również pod względem ceny przyczepki norweskiego producenta prezentują się dużo korzystniej na tle konkurencji.

Podsumowując, przyczepki rowerowe z adapterem narciarskim pozwalają na bezpieczne i przyjemne spędzanie czasu na biegówkach z dziećmi, również z tymi najmłodszymi.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…