W jakich warunkach dobrze biega się na nartach z Twin Skin?

Narty biegowe Twin Skin Pro

Narty biegowe Twin Skin Pro

Testy nart w Jakuszycach

Biorąc pod uwagę położenie centrum testowego i wypożyczalni FischerJakuszyce, mieliśmy bardzo dobre warunki do przetestowania nart Twin Skin.  Testowaliśmy narty nie tylko w różnych warunkach, na przykład na początku zimy i świeżym śniegu, w trakcie dużych mrozów, czy kiedy temperatura skoczyła powyżej zera, ale również na rożnych trasach. Przeprowadziliśmy zimą porównanie nart Fischer Twin Skin Carbon i Fischer RCS Crown. Zapraszamy do obejrzenia wideo na Facebook Narty biegowe FischerJakuszyce

Czy narty Twin Skin jadą we wszystkich warunkach?

Twin Skin bardzo dobrze sprawuje się zarówno w niskich jak i wyższych temperaturach, z naszych obserwacji wynika, że jedynymi warunkami, w których przewagę mają narty z łuską jest świeży śnieg – większa nieubita do końca warstwa. Na takich miękkich trasach przy dużych opadach śniegu włoski moheru na paskach nie są w stanie zapewnić nam dobrego odbicia i musimy mocniej popracować rękami. Natomiast na zlodzonych trasach, gdzie mamy zagwarantowane kłopoty na nartach z łuską narty z Twin Skin trzymają bardzo dobrze.

Co ciekawe Fischer wprowadził paski Twin Skin nie tylko w nartach dla amatorów a również w najbardziej zaawansowanym technologicznie modelu nart – w tym sezonie na rynku pojawi się Twin Skin Speedmax – oczywiście będziemy udostępniali te narty w naszym Centrum Testowym Fischer w Jakuszycach oraz możecie je zakupić w naszym sklepie narciarskim FischerJakuszyce.

Rzeczewistośc i perspekywa biegówek z moherem/ „foką”

Obecnie system Twin Skin został wprowadzony aż w 13 modelach nart przeznaczonych dla biegaczy w każdym stopniu zaawansowania, w tym również w sprzęcie dla dzieci.

Patrząc na dynamikę wprowadzania Twin Skin w nartach biegowych można się spodziewać, że w ciągu kilku najbliższych lat system ten zdominuje narty klasyczne – tym bardziej, że zbiera świetne recenzje u użytkowników w krajach skandynawskich.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…