Precyzja doboru nart biegowych w Fischer Sports

Fischer narty biegowe

Fischer narty biegowe

Przez ten list chcielibyśmy rzucić trochę więcej światła na temat wyboru nart oraz dać Państwu wgląd w to, jak w FISCHER SPORTS radzimy sobie z tym zagadnieniem.

Na początek warto zaznaczyć, że system pomiarów przy wyborze nart może być tylko formą porady. Jest wiele różnych sposobów pomiaru nart i parowania ich według uzyskanych parametrów. Wszystkie te metody próbują imitować realia na torze w jak najdokładniejszy sposób, jednak nie istnieje przyrząd pomiarowy, który potrafi imitować różne rodzaje podłoża (śnieg, lód, nierówny teren). Większość przyrządów pomiarowych przyjmuje twarde podłoże i nie bierze pod uwagę dynamizmu jazdy w prawdziwym życiu.

W FISCHER SPORTS, parametry nart z pomiarów statycznych były używane w procesie parowania nart od wielu lat dzięki CFC (technologia Computer Flex Control). W tym przypadku, pomiary odbywają się 7 centymetrów za punktem równowagi narty. Na podstawie uzyskanych parametrów z tego całkowicie automatycznego pomiaru, jak dotąd narty były parowane automatycznie z puli do 170 nart w celu zminimalizowania różnic między nartami stanowiącymi parę.

Aby wziąć pod uwagę brakujący dynamizm, w zeszłym roku FISCHER SPORTS dokonało znaczącej inwestycji w celu ulepszenia tego sterowanego komputerowo procesu w produkcji. W celu uzyskania jeszcze bardziej precyzyjnych wartości w odniesieniu do kryteriów parowania, wcześniejsze pomiary statyczne zostaną zastą­pione dynamicznymi pomiarami od zaraz, dzięki Precision Pairing System. Ta zmiana skutkuje dokładniejszymi i bardziej realistycznymi wartościami. Po za tym drugi, także dynamiczny pomiar odbywa się 14 centymetrów za punktem równowagi, co dostarcza dodatkowych informacji o pozycji i charakterystyce placeholder w nartach klasycznych.

Należy zachować ostrożność przy porównywaniu wyników różnych systemów pomiarów. Ważne jest, aby up­ewnić się, że każdy przyrząd mierzy w swój własny sposób. Wtedy pomiary mogą być porównywane nawzajem tylko, gdy zostały uzyskane w tych samych warunkach. Możliwe są źródlą błędu, takie jak różnica w wyborze punktów przyłożenia siły, powierzchnia podłoża czy temperatura otoczenia.

Jak wspomniano na początku, najważniejsze jest, aby wszystkie systemy pomiarowe traktować jako wskazówki. Systemy te działają jedynie jako sugestia w kwestii rzeczywistego i ostatecznego wyboru nart oraz czy narty te są właściwe dla danego narciarza. W przypadku indywidualnym to doświadczenie oraz wiedza danego narciarza jest kluczowa przy wyborze perfekcyjnych nart.

Nie jest to tylko kwestia wysokości i wagi narciarza, które mogą zostać przedstawione w liczbach. Czynniki, które nie mogą być przedstawione w liczbach, takie jak typ, technika i wysportowanie narciarza, właściwości śniegu, teren, itp. są bardziej decydujące przy wyborze nart. Nie istnieje idealne wygięcie narty. Wnioski wyciągnięte z doświadczenia pokazują, że pewne rodzaje nart są dla niektórych narciarzy. Każdy narciarz musi sam zadecy­dować w praktycznym teście czy to prawda.

FISCHER SPORTS nieustannie stara się wzmocnić i zwiększać swoją rolę jako lidera rynku i jakości. Dlatego właśnie rok w rok inwestujemy w rozwój i nowe zakłady produkcyjne. Pozwala nam to także chronić miejsca pracy w naszych placówkach produkcyjnych i handlowych na całym świecie. Z racji tego musimy podejmować słuszne działania przeciwko nieprawdziwym i szargającym reputacje komentarzy udzielanych przez osoby trze­cie. Nie możemy i nie będziemy akceptować narażania naszej reputacji na całym świecie poprzez nieprofesjon­alne i bezpodstawne komentarze.

Mamy nadzieję, że ta informacja rzuca trochę więcej światła na skomplikowany temat doboru właściwych nart.

Z poważaniem

Thomas Drindl – Head of Divison  Nordic

Max Buttinger – Head of Product Management / Development Ski Nordic

fischer_pismo

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…