Problemy finansowe firmy One Way?

Prawdopodobnie firma One Way ma problemy finansowe
Przynajmniej z trzech źródeł pochodzą nieprzyjemne wiadomości o problemach finansowych dużej fińskiej marki w One Way. W stosunkowo krótkim czasie, firmie udało się wyjść na wszystkie poziomy branży narciarskiej: kije, ubrania, buty, narty, smary, nartorolki, ale najprawdopodobniej nie wszędzie uda się umocnić.
Pierwsza umowa pomiędzy One Way i reprezentacją Francji w narciarstwie biegowym, biathlonie, kombinacji norweskiej i skokach narciarskich została zawarta w 2010 r.
Później umowa była aktualizowana i na podstawie ostatnich porozumień umowa zostało przedłużona do 2022 roku, i obejmowała dostarczenie francuskiemu zespołu nart, kijków, butów i ubrań.
Dario Cologna - źróło: openski.ruTeraz jednak okazało się, że One Way jednostronnie rozwiązał umowę, wkrótce na ich miejsce przyjdzie Odlo, Craft, Swix, Bjorn Dæhlie lub jeszcze ktoś inny.
Inną ale już nie narciarską nowością, była wiadomość o zerwaniu umowy w środku sezonu pomiędzy One Way i zespołem kolarskim AG2R.

Na tym tle, wiadomość o zmianie dostawcy kijków dla Dario Cologna nie wydaje się przypadkową. Długoterminowa umowa z One Way została zawarta w maju 2012 roku. Najprawdopodobniej kontrakt wygasł w 2016 roku, a teraz szwajcarski narciarz będzie występować na kijkach KV +.

Jest możliwe, że ciepłe zimy w ostatnich latach, a także przedłużający się kryzys gospodarczy może zaszkodzić wszystkim uczestnikom rynku. Na jednych odbije się w większym w stopniu, na innych w mniejszym.

Źródło: openski.ru

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…