Narty biegowe Fischer Superlite Crown EF

Narty biegowe Fischer Superlite Crown EF

Narty biegowe Fischer Superlite Crown EF

Kolejną propozycją skierowaną do narciarzy amatorów są narty Fischer Superlite Crown EF.

Jest to sprzęt przeznaczony dla osób biegających – zarówno konstrukcja jak i technologie zastosowane w tych nartach dają nam sprzęt bardzo lekki, szybki a jednocześnie nadal stabilny – dający poczucie pełnej kontroli.

Tak jak w większości nart Fischer’a z grupy „SPORT” (sprzęt przeznaczony dla narciarzy amatorów), Superlite Crown EF w sezonie 2017/18 będzie produkowany z wykorzystaniem technologii Efficient Forward, gwarancje pewnego odbicia da nam łuska Vario Crown, a całość uzupełni nowy system mocowania wiązań narciarskich – Turnamic.

W porównaniu do przedstawionych już nart Fischer Fibre Crown EF , Superlite Crown EF mają inny rdzeń – Air Core Basalite – co powoduje, że narty są lżejsze i bardziej dynamiczne, co ukierunkowuje je w stronę osób biegających, natomiast zachowanie podobnej jak w Fibre Crown EF szerokości narty zapewnia stabilność.

Jeśli spojrzymy na porównanie prędkości, to dzięki użyciu ślizgu WC PRO – jest to najbardziej uniwersalny ze ślizgów użytych w produkcji wyczynowych nart – narty Superlite Crown EF są zdecydowanie szybsze.

Krótki opis najważniejszych elementów tworzących narty Superlite Crown:

– system Efficient Forward (EF)- zmiana konstrukcyjna nart – przody są bardzo elastyczne – powoduje to zwiększony docisk narty do śniegu w momencie odbicia;

– „łuska” Vario Crown – moim zdaniem najbardziej dopracowana ze wszystkich „łusek” w nartach biegowych;

– nowy system wiązań do nart biegowych – Tournamic – wiązania kompatybilne z systemem NNN (buty NNN pasują do wiązań Tournamic, buty z podeszwą w technologii Tournamic pasują do wiązań NNN), składają się z fabrycznie montowanej płyty – dwa elementy – dzięki temu narty zachowują pełną elastyczność, natomiast montaż i ich regulacja jest prosta i nie wymaga narzędzi.

Warto zaznaczyć, że narty Fischer Superlite Crown EF są produkowane w twardości Xtra Stiff – co oznacza, że osoby o wadze w przedziale 100 kg – 130 kg mogą spokojnie na nich biegać, bez obaw że narty będą hamować przez dociśnięcie łuski do śniegu przy zjazdach. Narty są oznaczone jako 204 Xtra Stiff, czyli mają długość 204 cm i mają specjalnie wzmocnioną budowę.

Podsumowując, jest to model nart dla biegaczy znajdujących się w przedsionku profesjonalnego biegania na nartach.

Fischer Superlite Crown EF w Jakuszycach

W zbliżającym się sezonie 2017/2018 znajdą się w naszym centrum testowym FischerJakuszyce, więc osoby zainteresowane zakupem jak zawsze zapraszamy do wcześniejszego testowania nart. Ze swojej strony tradycyjnie pomożemy Państwu w optymalnym dobraniu sprzętu, zarówno do potrzeb jak i umiejętności, gwarantujemy powrót z biegówek z uśmiechem na twarzy.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…