Sprawa Sundby: Kowalczyk i Saarinen niezadowoleni łagodną karą dla norweskiego zawodnika, Norwegowie kładą nacisk na pomyłkę

Po złamaniu przez Martin Johnsrud Sundby przepisów antydopingowych i przeliczeniu wyników na rzecz Petter Northug i Dario Cologna wypowiedzieli się eksperci, urzędnicy i sami sportowcy.

Zwracamy Państwa uwagę, że oficjalne wyniki na stronie FIS zostały już przeliczone: zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014/15 jest Dario Cologna, a „Tour de Ski” Petter Northug.

Justyna Kowalczyk: To nie jest tak, ze po pozytywnym wyniku testu antydopingowego powinno się zawiesić zawodnika aż do wyjaśnienia sprawy?

Aino-Kaisa Saarinen: Fakt, złamania przepisów antydopingowych przez Sundby został podany do wiadomości publicznej dopiero po podjęciu decyzji CAS. Byłoby miło, aby wszystkich obowiązywały kie same zasady.

Are Sørum Langås (menadżer Peter Northug): Jesteśmy zaskoczeni, podobnie jak wszyscy. To nie jest sposób, w jaki Petter chce wygrać „Tour de Ski”.

Emil Hegle Svedsen: Smutno widzieć, jak Martin Johnsrud Sundby karany jest za nieprawidłowe rozumienie przepisów przez lekarza.

Marit Bjørgen: Wspieram Martina w tym trudnym dla niego czasie i mam absolutne zaufanie do naszego zespołu medycznego. Jeśli chodzi o mnie, mam testy medyczne, które pokazują, że mam prawo stosować Symbicort. 

Źródło: openski.ru

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…