Rekreacyjna trójka na szóstkę z plusem!

Fischercup-bieg-finish-3-292 I edycjaW ubiegłą sobotę na Polanie Jakuszyckiej zrobiło się żółto, gwarnie i radośnie. Powód? Odbyła się, zakończona sukcesem, I edycja Fischer Cup 3/6/9 na 3 km.

Trzeba przyznać, że organizatorzy z dużą starannością podeszli do tematu. Pomimo że sam konkurs dopiero raczkuje ( I edycja), to przygotowane trasy czy obsługa zawodów nie miała sobie równych. Najbardziej charakterystycznym, a jednocześnie niezwykle ciepłym widokiem, były obrazki całych rodzin. Wszyscy, z dziećmi na czele, mogli w spacerowym tempie, przy fantastycznej atmosferze ukończyć bieg.  Tym bardziej, że trasa była bardzo dobrze przygotowana. Nie dziwne więc, że zawody stały się nie tylko sposobnością do rywalizacji, ale również okazją do spędzenia cudownego, rodzinnego poranka. Dla każdego malca, na mecie czekały upominki od Fischera, a każdy z uczestników był częstowany rozgrzewającą herbatą. Atmosfera więc, pomimo mrozu, była gorąca i bardzo pozytywna.

Nauka – i o to chodzi!

Startujący w biegu, chwalili pomysł obecności na trasie profesjonalnych instruktorów. Było to tym bardziej ważne, że osoby, rozpoczynające przygodę z biegówkami, mogły na trasie skonsultować technikę jazdy i skorzystać z wielu cennych porad. Co ciekawe, obok zupełnych amatorów, udział brali także bardziej zaawansowani biegacze. Z jednej strony stwarzało to świetną możliwość do podpatrywania stylu zawodowców, z drugiej jednak, pojawiły się głosy, że może to zniechęcić amatorów. Organizatorzy zapewnili, że już pracują nad stworzeniem odrębnej grupy dla debiutantów.

3/15

Trzy kilometry, przy dwunastostopniowym mrozie były niezłym wyzwaniem. Jednak stwarzał też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Na mecie pojawił się maratończyk i ultramaratończyk – Robert Gudowski, który bez ogródek przyznał, że pomimo szóstego już startu w biegówkach, uważa je za bardziej wymagające niż standardowe bieganie. Tym bardziej więc, jesteśmy pełni podziwu dla 72-letniego Stanisława Mrozińskiego, który bez problemu konkurował z młodszymi od siebie, plasując się w połowie rankingu. Dużo emocji do starczył bieg 12-letniego Janka Reizera, który w spektakularny sposób, pokonał nawet dużo starszych kolegów.

Wśród kobiet zawody wygrała Katarzyna Witek, a wśród mężczyzn, po pasjonującym finiszu, najlepszy okazał się Piotr Michałek, wyprzedzając konkurenta jedynie o 10 sekund.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, aby mogliście zobaczyć jaka panowala atmosfera

Fischercup-bieg-finish-3-328 I edycjaTak 3 mać!

Pierwszą edycję „rekreacyjnej trójki” można uznać za naprawdę udaną imprezę. Po opiniach zgromadzonych uczestników, widać, że takie imprezy cieszą się i będą cieszyć się dużą popularnością.  Wspaniała atmosfera i dobra organizacja, pomimo mrozu, sprawiły, że na takie wydarzenia chce się wracać. Nie cichły głosy z gratulacjami dla wszystkich biegaczy i opinii, wyrażających nadzieję na przyszłoroczną powtórkę.

Tak więc – czekamy na kolejną porcję doskonałej zabawy i dawki zdrowej rywalizacji!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.fischercup.pl

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…