Powrót firmy Fischer na Polane Jakuszycką

Fischer Polska

Fischer Polska

Po długiej nieobecności na Polanie Jakuszyckiej, firma Fischer powraca w wielkim stylu, stając się głównym sponsorem wielu tytularnych zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Chodzi głównie o – biegi na 3, 6 i 9 kilometrów, Bieg Sylwestrowy Fischer Night oraz Fischer My Style – Bieg tylko dla Kobiet, które zostaną zapoczątkowane już w nadchodzącym sezonie 2015/2016.

Fischer od zawsze był niezaprzeczalnym liderem w zawodowym świecie narciarstwa biegowego, udowadniając to wieloma medalami zdobytymi czy to w Pucharze Świata czy też na Olimpiadach. Wielokrotnie potwierdzał swoją wyższość nad konkurentami, m.in. poprzez ilość zdobytych Kryształowych Kul przez zawodników na sprzęcie Fischera (np. biathlon, czy kombinacja norweska) . Największe gwiazdy zimowych sportów, takie jak: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Marit Bjørgen czy Kaisa Mäkäräinen wybierają firmę Fischer. Dlatego też współpraca ze Światowym liderem narciarstwa ma przynieść nową jakość na Polanę Jakuszycką i kolejne pasmo sukcesów.

Stowarzyszenie Bieg Piastów

Stowarzyszenie Bieg Piastów

Powrót do współpracy między Stowarzyszeniem Bieg Piastów, a firmą Fischer, ma z jednej strony wspierać propagowanie masowego sportu i kultury biegania na nartach, z drugiej ma promować region Jakuszyc. Głównym celem jest zainteresowanie jak największej liczby osób nartami biegowymi, poprzez możliwość oderwania się od codziennego zgiełku monotonni, próbując czegoś nowego lub po prostu spędzając wolny czas w otoczeniu Gór Izerskich. Warto przypomnieć, że w sezonie zimowym w każdy weekend Polana Jakuszycka gości około 10 000 narciarzy biegowych. Z kolei wysoki poziom i uznanie specjalistów sprawia, że Stowarzyszenie Bieg Piastów może ubiegać się właśnie na tym terenie o organizację imprez najwyższej rangi. Współpraca z Fischer może przynieść nie tylko większą ilość chętnych, ale także wzmocnić współpracę z zawodnikami i młodzieżą.

Fischer Jakuszyce

Fischer Jakuszyce

Głównym celem naszej działalności jest upowszechnianie narciarstwa biegowego. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy partnera, który jest gotów wspierać nas w pełnieniu tej społecznie użytecznej misji” – powiedział wiceprezes Stowarzyszenia Biegu Piastów i komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

Jak twierdzi Kamil Winczewski, dyrektor sprzedaży i marketingu Fischer Polska „Ten sukces wpisuje się w naszą strategię inwestycji w rozwój narciarstwa masowego i dziecięcego narciarstwa biegowego w Polsce.”

Potwierdzeniem tych działań, będą m.in. tytularne zawody organizowane przez Fischer i Stowarzyszenie Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej: Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami, Bieg Sylwestrowego – Fischer Night oraz Fischer My Style – Bieg tylko dla kobiet. Oczywiście imprezy te mają promować bieganie masowe wśród dorosłych, młodzieży i dzieci, a także promować sam region Jakuszyc.

Z tego powodu szczęśliwy jest także, Justyn Kusztal z Fischer Jakuszyce, który zaznacza -„Chcielibyśmy podziękować Stowarzyszeniu Biegu Piastów za możliwość promocji sportu i naszej marki, która stara się aktywnie wspierać zarówno sport profesjonalny, jak i masowy oraz rozwój dzieci.”

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…