Fischer SC SKATE – idealny wybór do łyżwy dla amatorów

Fischer SC SKATE ? idealny wybór do łyżwy dla amatorów

Fischer SC SKATE – idealny wybór do łyżwy dla amatorów

Fischer SC SKATE – są to podstawowe narty do stylu łyżwowego, co nie oznacza, że nie są warte uwagi. Znajdziemy je między innymi na stałe w naszej wypożyczalni, gdzie są podstawowym modelem nart do łyżwy, z którego chętnie korzystają narciarze odwiedzający nas w Jakuszycach.

Nasze wrażenia

Narty Fischer SC SKATE są co prawda cięższe od modeli przeznaczonych dla zaawansowanych biegaczy, lecz są solidnie wykonane, bardziej wytrzymałe – dzięki zastosowaniu technologii POWER EDGE – narty konstrukcyjnie są wzmocnione (pomiędzy ślizgiem a rdzeniem narty) co przekłada się na ich większą żywotność. Pomaga w tym również wzmocnienie w dolnej części nart – RENTAL TAIL PROTECTOR – narciarze często wbijają narty w śnieg np. wchodząc do schroniska – co powoduje z czasem rozklejanie się tyłów nart a dodatkowe wzmocnienie tej części w dużym stopniu chroni je przed uszkodzeniami.

Jeśli chodzi o ślizg to mamy tutaj miłą niespodziankę – jest to WC PRO – czyli taki sam jak np. w modelu Fischer RCR SKATE. Dzięki temu mamy gwarancję tego, że nasze narty będą dobrze jechały w różnych warunkach śniegowych i temperaturowych – ślizg WC PRO ma zawartość grafitu na poziomie 7,5% co klasyfikuje go jako uniwersalny; na warunki dodatnie zawartość grafitu w ślizgu nart biegowych Fischer wynosi około 10%, natomiast na temperatury ujemne około 4,5%.

Zgodnie z naszymi doświadczeniami są to bardzo dobre narty dla osób zaczynających bieganie stylem łyżwowym, jak i dla biegaczy, którzy szukają relatywnie taniego sprzętu dającego możliwość przyjemnego biegania. Jeśli będziemy systematycznie parafinować te narty, tak żeby były odpowiednio posmarowane na dane warunki pogodowe, to możemy być pewni, że będą świetnie jechały, a prowadzą się znakomicie jak wszystkie pozostałe modele nart Fischer’a do stylu łyżwowego.

Najnowszą wersje tych nart posiadaliśmy w wypożyczalni już w zeszłym sezonie i zebrały one bardzo wiele pozytywnych komentarzy od naszych klientów. Ich zdaniem narty jechały i zachowywały się lepiej, niż narty poprzedniej generacji i były częściej wybierane przez osoby odwiedzające nasze centrum testowe Fischer Jakuszyce.

Dane techniczne

Fischer SC Skate– konstrukcja rdzenia skating 115, struktura SPEED GRANDING – uniwersalna na wszystkie warunki śniegowe, rdzeń AIR TEC BASALITE, ślizg WC PRO.

Należy pamiętać, że w sezonie 2017/18 zamiast płyty NIS został wprowadzony został system wiązań TOURNAMIC, który w naszej ocenie wzmocnił idealne prowadzenie nart.

System Tournamic jest kompatybilny z systemem NNN, tak więc posiadając buty z podeszwą NNN możemy bez problemu wpinać je do nart z wiązaniami Tournamic.

 

Narty Fischer SC SKATE są dostępne w naszej wypożyczalni w Jakuszycach, zapraszamy!

 

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…