Fischer RCR SKATE – idealne narty dla zaawansowanych biegaczy łyżwą

Nasze wrażenia od nart Fischer RCR Skate

Nasze wrażenia od nart Fischer RCR Skate

Nasze wrażenia

Pierwsza narta Fischera do łyżwy z grupy Race bez otworu na czubie – jeśli ktoś nie jest pewny swojej techniki i obawia się, że podczas upadku narty na czubach mogą się złamać ma alternatywę wyboru sprzętu. Oczywiście narty Fischer RCR SKATE zasługują na uwagę z innych powodów.

Według producenta narty powinny bardzo dobrze się prowadzić na twardych trasach, natomiast nie zauważyliśmy gorszej jazdy również w warunkach miękkich, czy to przy świeżym śniegu, czy przy wiosennych roztopach. Jest to spowodowane użyciem ślizgu WC PRO – zawartość grafitu w ślizgu to 7,5% co przekłada się na dobry poślizg na wszystkich warunkach śniegowych, niezależnie od temperatury. Wyższe modele nart z grupy Race „przypisane” pod konkretne warunki temperaturowe – COLD lub PLUS, natomiast te narty są bardziej uniwersalne i sprawują się dobrze w zimnych jak i ciepłych warunkach. Jednak musimy być świadomi i nie możemy ich bezpośrednio porównywać z Fischer Speedmax, ponieważ są to narty z różnych kategorii i te ostatnie będę jechać lepiej.

Dla kogo są przeznaczone?

Według nas są to idealne narty dla amatorów, zarówno dla średnio zaawansowanych jak i bardzo dobrze biegających stylem łyżwowym. Wiec najważniejszym atutem tej narty jest uniwersalność. Ważna informacja przy doborze długości nart – jest to model nart Fischera produkowany w dwóch twardościach – medium i stiff – co daje nam możliwość optymalnego doboru nart do wagi bez zmiany ich długości. Jeżeli ktoś ma pytania zawsze zapraszamy na konsultacje do Centrum Testowego Fischer Jakuszyce, gdzie dysponujemy Fischer Test Board do indywidualnego doboru nart oraz sprawdzania ich twardości.

Dane techniczne

Fischer RCR Skate– konstrukcja rdzenia skating 115, oznaczenie na czubach nart 15/115, struktura PLUS – od sezonu 2017/18 zastosowana nowa struktura, która jest bardzo uniwersalna (przedział -5℃ i cieplej)

Należy pamiętać, że w sezonie 2017/18 zamiast płyty NIS został wprowadzony został system wiązań TOURNAMIC, który w naszej ocenie wzmocnił idealne prowadzenie nart.

System Tournamic jest kompatybilny z systemem NNN, tak więc posiadając buty z podeszwą NNN możemy bez problemu wpinać je do nart z wiązaniami Tournamic.

Narty Fischer RCR SKATE będą dostępne w naszym Centrum Testowym Fischer Jakuszyce, więc zapraszamy przed zakupem do sprawdzenia jak spisują się na śniegu.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…