Rewolucja w nartach biegowych – system Efficient Forward

W sezonie zimowym 2016/17 firma Fischer wprowadziła w nartach dla amatorów rewolucyjny system Efficient Forward.  Czym jest, jakie wprowadza zmiany, co nam daje?

Efficient Forward, w skrócie EF, to zmiana konstrukcyjna w budowie nart. Bardzo elastyczny przód nart powoduje mocniejsze przyleganie łuski do podłoża w momencie odbicia. W praktyce ułatwia odbicie narciarza, co w efekcie niweluje w dużym stopniu braki techniczne, nawet w ciężkich warunkach na zmrożonych, zlodzonych trasach cały czas zachowujemy pełną kontrolę nad nartami.”

Zmiany wprowadzono w taki sposób, że została zachowana charakterystyka szybkościowa nart – w podstawowych wolniejszych modelach nart nadal jest stabilnie i bezpiecznie ( np. Fischer Fibre Crown), natomiast w nartach dla bardziej zaawansowanych biegaczy prędkość nart nie uległa zmniejszeniu ( np. Fischer Superlite Crown).

Efficient Forward ułatwia bieganie, spacerowanie i jednocześnie daje satysfakcję w trakcie zjazdów

W sezonie 2016/2017 FischerJakuszyce i Fischer Sport Polska zaprosili wszystkich chętnych do Jakuszyc na darmowy test nart Fischer Fibre Crown EF z systemem wiązań Turnamic z kolekcji 2017/2018. Zdjęcia z testów można znaleźć na naszym Facebook fanpage.

Osoby testujące zaznaczały lepsze trzymanie i stabilniejsze prowadzenie nart, co bierzemy za bardzo duży plus mając na uwadze, że testowany model to narta przeznaczona dla amatorów, a system Efficient Forward (EF) pozwalał lepiej docisnąć nartę bez zwiększonego wysiłku. Testy nart dostarczyły uczestnikom masę pozytywnych emocji.

W sezonie zimowym 2017/18 na rynku znajdzie się 9 modeli nart w systemie EF:

– Sport Glass EF

– Fibre Crown EF

– Ultralite Crown EF

– Twin Skin Power EF

– Superlite Wax EF

– Superlite Crown EF

– Twin Skin X-Lite EF

– Supreme Wax EF

– Supreme Crown EF

Podsumowując jeśli zdecydujecie się na narty wyprodukowane w technologii Efficient Forward zapewniacie sobie dużo przyjemności z wyjścia na biegówki.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…