Fischer Cup powoli staje się tradycją!

Fischercup-bieg-6-117Niedzielne zawody Fischer Cup 3/6/9 na dystansie 6 km, udały się pod każdym względem. Od pogody, która okazała się bardzo łaskawa, przez rewelacyjną atmosferę, aż po prawdziwą, sportową rywalizację.

Trójka, szóstka, dziewiątka

W odróżnieniu od odbywającego się dzień wcześniej biegu na 3 km, dłuższy dystans dał okazję do większej rywalizacji i pokazania swoich umiejętności przed szerszym gronem widzów. Fischer Cup, dzięki rozpiętości dystansów (od 3 do 9 km) jest dobrą alternatywą przy różnych stopniach zaawansowania. „Szóstka” z jednej strony stawia większe wymagania, a z drugiej, nadal pozwala wziąć udział amatorom, którzy dostosują swoje tempo do własnych możliwości.  II edycja tego uniwersalnego biegu, została ciepło i entuzjastycznie przyjęta przez biegaczy. Tym bardziej, że pogoda, w porównaniu do sobotniej aury, była o wiele przyjaźniejsza.

Fischercup-bieg-6-082Trudno generalizować, kim był statystyczny biegacz Fischer Cup. Na trasie można było spotkać młodzież, dojrzałych wiekiem zawodników, dzieci jak i osoby w sile wieku. Dzięki dobrze przygotowanej trasie, każda z tych grup dostosowywała tempo do swoich możliwości. Co ważne, pomimo sporej liczby profesjonalistów, bieg cieszył się także popularnością wśród osób początkujących.

Podczas biegu, uczestnicy mogli skorzystać z porad instruktorów narciarstwa biegowego z FischerJakuszyce i Startski. I był to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Każdy z biegaczy mógł na bieżąco zadawać pytania i uzyskiwać wyczerpujące odpowiedzi od profesjonalistów.

Brawo Janek, brawo buty łyżwowe

Nie obyło się także bez prawdziwej, sportowej rywalizacji, a ta była zacięta. Zwycięzcą w grupie mężczyzn został Łukasz Bronowicki,  który po zakończonym biegu skomentował wygraną, w męskim, lakonicznym stylu : „Dzisiaj wszystko poszło świetnie”. Wśród kobiet, doskonale zaprezentowała się Joanna Badacz, zdobywając, co ciekawe w butach łyżwowych (!), pierwsze miejsce. Kibice z uśmiechem i ekscytacją komentowali jej wygraną, zastanawiając się jaki wynik jest w stanie osiągnąć w butach do stylu klasycznego. Tak samo jak w sobotę, rewelacyjnie wręcz zaprezentował się 11-letni Jan Reizer, który uplasował się na 13 miejscu w klasyfikacji open.

Fischercup-bieg-6-137 Fischercup-bieg-6-132

Co rok lepiej

Druga edycja szóstki Fischer Cup, tak jak i jej pierwsza edycja, dostarczyła kibicom wiele emocji i pasjonujących zwrotów akcji. Za to dla uczestników była przedsmakiem biegu na dystans 9 km i świetną okazją do poznania swoich możliwości. Dla wszystkich obecnych w niedzielę w Jakuszycach, to była spora dawka fantastycznej, angażującej zabawy.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.fischercup.pl

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…