Narty biegowe Fischer Fibre Crown EF

Narty biegowe Fischer Fibre Crown EF

Narty biegowe Fischer Fibre Crown EF

Dzisiaj przedstawiamy jedne z najpopularniejszych nart Fischera, przeznaczoną dla amatorów – Fibre Crown EF.

Narty te są dedykowane zarówno początkującym osobom, jak i biegaczom, którzy szukają nart na których można z przyjemnością pobiegać a etap spacerów na biegówkach mają już za sobą. Model ten przeszedł kolejną ewolucję i od poprzedniego różni się zarówno budową jak i parametrami technicznymi co daje nam w praktyce zupełnie nowe narty.

Narty z grupy sport dla biegaczy amatorów

Ogólna specyfikacja: narty Fibre Crown EF należą do grupy nart z działu SPORT – co oznacza że ich adresatami są biegacze narciarscy amatorzy.

Narty są wyposażone w „łuskę” – czyli w środkowej części narty, pod stopą znajduje się strefa na której ślizg jest „karbowany” – ma specyficzną strukturę, dzięki której narta nie cofa się do tyłu. W przypadku tego modelu jest to „łuska” Vario Crown – moim zdaniem najlepsza struktura zapobiegająca uślizgom nart ze wszystkich nart biegowych dostępnych na rynku. Dlaczego? Vario Crown ma specyficzny wzór – na „łusce” znajdują się trzy rodzaje nacięć – Single Crown – większe, duże odstępy między sekcjami, Gliding Crown – mniejsze, gęsto położone, oraz Double Crown – podwójna łuska, gęsto położona, agresywna. W efekcie otrzymujemy strefę odbicia, która świetnie trzyma, zapobiega uślizgom nart a jednocześnie nie hamuje poślizgu do przodu.

Efficient Forward w nartach biegowych Fischer Fibre Crown

Kolejną zmianą wprowadzoną w nartach Fischer Fibre Crown EF jest użycie nowatorskiej technologii Efficient Forward w skrócie EF . Efficient Forward to zmiana w budowie nart – przody są bardzo elastyczne – powodująca zwiększony docisk narty do śniegu w momencie odbicia, co w połączeniu z łuską Vario Crown daje nam znakomite „trzymanie” nart; w praktyce nawet na zlodzonych trasach biegacze z przeciętną techniką spokojnie sobie poradzą ( a początkujące osoby zapraszamy na szkolenie z naszymi instruktorami narciarstwa biegowego 😉 ).

Najnowszy system wiązań Turnamic

Testy nart Fischer Fibre Crown EF

Testy nart Fischer Fibre Crown EF

Kolejną pozytywną nowością jest wprowadzenie przez Fischer’a nowego systemu wiązań do nart biegowych – Turnamic. W nartach przygotowanych na nadchodzący sezon 2017/18 znajduje się fabrycznie montowana płyta składająca się z dwóch elementów – dzięki temu narty zachowują pełną elastyczność – a montaż wiązań jest bardzo prosty i nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Co najważniejsze nowy system wiązań jest kompatybilny z dotychczas stosowanym systemem NNN – buty NNN pasują do wiązań Turnamic, buty z podeszwą w technologii Turnamic pasują do wiązań NNN.

Testy nart biegowych Fibre Crown EF w Jakuszycach

W sezonie 2016/2017 w centrum testowym FischerJakuszyce mieliśmy kilka par nart Fibre Crown EF jeszcze z platformą NIS. Możemy powiedzieć, że zbierały one bardzo dobre opinie ludzi wypożyczających narty, przy kolejnym wypożyczeniu narciarze prosili, aby im dać te „niebieskie” narty.Taka sama sytuacja była przy rezerwacjach przez narciarzy amatorów nart na festiwal narciarstwa biegowego Bieg Piastów, gdzie zaznaczały, że chcą narty Fibre Crown te „niebieskie”. Takie decyzje narciarzy dość jasno pokazują, że nawet nie wiedząc o zastosowaniu nowych rozwiązań w tym sprzęcie, wybierali przy kolejnych wypożyczeniach narty Fibre Crown EF – dawały one 100 % satysfakcji i bardzo pozytywne odczucia.

Podsumowując, w nadchodzącym sezonie pojawia się znakomita narta dla biegaczy amatorów – zarówno początkujących jak i bardziej doświadczonych.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…