Jedne z najlżejszych biegówek na rynku: Fischer Carbonlite Skate

Jedne z najlżejszych biegówek na rynku: Fischer Carbonlite Skate

Jedne z najlżejszych biegówek na rynku: Fischer Carbonlite Skate

Nasze wrażenia

Najlżejsze narty do łyżwy, przez wiele sezonów model ten dominował na trasach Pucharu Świata w biegach narciarskich i biathlonie. Według mnie jest minimalnie wolniejsze od Speedmaxa, ale bardziej tolerancyjne na niedociągnięcia w technice.
Na tym modelu nart biegam od kliku sezonów, jest to również najpopularniejsza narta wśród naszych instruktorów. Nasza krótka opinia jest następująca: świetnie jadą przy twardych warunkach – wystarczy dobrze przygotowana trasa, nawet ze świeżym śniegiem; natomiast po dużych opadach świeżego śniegu, na miękkim podłożu jest zdecydowanie wolniejsza. Narty są bardzo lekkie, świetnie się prowadzą, jedynie na lodowym podłożu trzeba włożyć w ich utrzymanie dużo wysiłku, ale ten problem dotyczy wszystkich nart do łyżwy dostępnych na rynku, może z wyjątkiem Fischer Speedmax Skate.

Dane techniczne

– Waga- 980g /197cm.
– Fischer Carbonlite Skate Cold – konstrukcja rdzenia skating 610, oznaczenie na czubach nart 1Q/610, struktura COLD na niskie temperatury od -2℃ i zimniej.
– Fischer Carbonlite Skate H-PLUS – konstrukcja rdzenia skating 115, oznaczenie na czubach nart 15/115, lepiej spisuje się na twardych warunkach, struktura PLUS – od sezonu 2017/18 nowa struktura, bardzo uniwersalna (przedział -5℃ i cieplej).

Należy pamiętać, że w sezonie 2017/18 zamiast płyty NIS został wprowadzony został system wiązań TOURNAMIC, który w naszej ocenie wzmocnił idealne prowadzenie nart.
System Tournamic jest kompatybilny z systemem NNN, tak więc posiadając buty z podeszwą NNN możemy bez problemu wpinać je do nart z wiązaniami Tournamic.

Narty Fischer Carbonlite Skate będą dostępne w naszym Centrum Testowym Fischer Jakuszyce, więc zapraszamy przed zakupem do sprawdzenia jak spisują się na śniegu.

Autor: Justyn Kusztal

Możesz również polubić…